2022 m. gruodžio 12 d., pirmadienis

EKSLIBRISAI GARSIEMS KŪRĖJAMS: PALYDINT 2022-UOSIUS

 

Ekslibrisai saugomi
Jono Nekrašiaus kolekcijoje.
 

Rubrika "Kolekcininko užrašai" 

2022-ieji – garsaus menininko Jono Meko metai.

Lietuvos teisininkas, grafikas Savinijus Katauskas (1936-2020) 2013 m. sukūrė ekslibrisą lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjui, poetui Jonui Mekui (1922-2019).

S. Katauskas pasakojo, kad knygos ženklą šiam menininkui darė dvejus metus. Ekslibrisas vaizduoja tarp medžių šokančius keturis vyrus. Ekslibrisą inspiravo sukurti Jono Meko žodžiai: "šok ir dainuok". Taip kino meno kūrėjas kalbėjo apie lietuvių charakterį ir gebėjimą išlikti tremtyje, įveikti negandas. Nors ir buvo sunku, lietuviai nepalūžo ir išliko tvirti, nes visuomet šoko ir dainavo.2022-ieji – rašytojos Ievos Simonaitytės metai.

Dailininkas S. Katauskas 1971 m. sukūrė ekslibrisą žymiausiai Klaipėdos krašto rašytojai Ievai Simonaitytei. Knygos ženkle rašytoja vaizduojama stovinti tarp eglių su lazdele. I. Simonaitytė labai mėgo šiuos medžius. Apie ekslibrisą S. Katauskas pasakojo: „Ievą Simonaitytę vadino Eglute. Vaikystėje ji šlubavo. Iki karo gyveno tame pačiame name Klaipėdoje, Tilžės g. 11, kuriame aš gyvenau su tėvais po karo..."

J. Nekrašiaus inf. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą