2022 m. spalio 7 d., penktadienis

EKSLIBRISAI KITAIP: GRAFIKOS DARBŲ PARODA "JUODAS TAŠKAS" LIETUVOS MEDICINOS BIBLIOTEKOJE

Ekslibrisai kiek kitaip. Tikrai graži paroda, darbus reikia ne tik žiūrėti, bet ir skaityti, kas parašyta aplink. Smagiai sugalvota ir įgyvendinta. Sėmės jaunajai menininkei.“ Regina Vaišvilienė


Karina Piečaitytė. Lietuvos medicinos biblioteka, 2022

Parodos vaizdo įrašas.

Parodos laikas: 2022-10-07–10-31

Parodos vieta: Lietuvos medicinos biblioteka (Kaštonų g. 7, Vilnius)

Karina Piečaitytė – jauna menininkė. 2015 m. baigė Kauno dailės gimnaziją, o 2018 m. įgijo grafikos dizaino studijų bakalaurą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Karina nuo mažens domėjosi daile ir nevengė eksperimentuoti išbandant save tapybos, grafikos, iliustracijos srityse. Ji yra viena jauniausių menininkių įtrauktų į rengiamą Lietuvos ekslibriso kūrėjų enciklopedinį žinyną.

Šios parodos darbų ciklo tema atlikta pagal Edgaro Alano Po kūrybą. Karina teigia, kad E. A. Po yra vienas iš tų rašytojų, kurių knygas verta perskaityti kiekvienam, o pačiai paskaičius jo kūrybą, net kilo idėja skaitytas poemas iliustruoti. Pasak autorės, ją įkvėpė tai, kad rašytojo eilėraščiai savyje sujungia meilės, vilties, netekties ir vienišumo jausmus, o visa tai pateikiama mistiškai ir romantiškai. Savo darbais, Karina siekia rašytojo tekstus tarsi papildyti ir žiūrovui suteikti dar ryškesnį jausmą, kuris galbūt padės atrasti dar nematytus eilėraščio vingius.

Lietuvos medicinos bibliotekos inf.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą