2018 m. gruodžio 27 d., ketvirtadienis

KŪRYBINĖ INICIATYVA „EKSLIBRISAS SIMONUI DAUKANTUI – 225“

Kauno „Vyturio gimnazijos“ moksleivio ekslibrisas

          Žinia, 2018-ieji buvo paskelbti Lietuvos istoriko, pirmojo parašiusio mūsų istoriją lietuvių kalba, Simono Daukanto metais. Šia proga Papilės Simono Daukanto muziejus paskelbė kūrybinę iniciatyvą „Ekslibrisas Simonui Daukantui – 225“ ir kvietė visus meno atstovus (ir ne tik) kurti ir savo kūryba pasidalyti su Simono Daukanto muziejumi. Vos paskelbus šią kūrybinę akciją, aktyviai įsitraukė Kauno „Vyturio gimnazijos“ 6B klasės mokiniai kartu su bibliotekos vedėja Onute Kazakevičiene, lietuvių kalbos mokytoja Reda Lazaravičiene ir dailės mokytoja Vitalija Paulaitiene. Mokiniai ne tik stropiai kūrė ekslibrisus, bet ir rašė laiškus Simonui Daukantui.
Šioje Simono Daukanto muziejaus skelbtoje kūrybinėje veikloje dalyvavo keletas menininkų, tautodailininkų: savo ekslibrisus atsiuntė šiaulietė dailininkė, grafikė Lolita Braza (Putramentienė), taip pat panevėžietė tautodailininkė Vida Čyžienė ir menininkas Nerijus Biezumas iš Kuršėnų. Visi menininkų ir mokinių dovanoti ekslibrisai buvo eksponuojami Simono Daukanto muziejuje, kur bemaž kiekvienas muziejaus lankytojas stabtelėdavo ir imdavo itin atidžiai tyrinėti tiek muziejui dovanotus ekslibrisus, tiek mokinių rašytus laiškus Lietuvos istorikui Simonui Daukantui, kuriuose atsiskleidžia brandžios šeštokų mintys apie Lietuvos laisvę, kalbą ir istoriją.
Džiaugiamės, kad ši Simono Daukanto muziejaus paskelbta kūrybinė iniciatyva sulaukė jaunosios kartos susidomėjimo bei nutiesė naujus bendradarbiavimo ir draugystės kelius. Tikimės, kad ir kitos muziejaus skelbiamos iniciatyvos, įvairi veikla ir renginiai, paskatins domėtis Lietuvos istoriku Simonu Daukantu bei jo atminimo muziejumi.

Papilės Simono Daukanto muziejaus 
vadovė-turizmo vadybininkė Ernesta Šmukštaitė


Aut. Vida Čyžienė
Aut. Nerijus Biezumas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą